Manager (7.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Development
fr: Développement

en: Author
fr: Auteur

en: Manager
fr: Gestionnaire

en: Comments
fr: Commentaires

en: Edit
fr: Modifier

en: Help
fr: Aide

en: Add
fr: Ajouter

en: Manage
fr: Gérer

en: Promoted
fr: Promu

en: Published
fr: Publié

en: Exists
fr: Présent

en: Create content
fr: Créer un contenu

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Sticky
fr: Épinglé (en haut des listes)

en: Expand
fr: Déplier

en: Edit content
fr: Modifier le contenu

en: You do not have any administrative items.
fr: Vous n'avez accès à aucune page d'administration.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
fr: Un ou plusieurs problèmes ont été détectés dans votre installation Drupal. Vérifiez le <a href="@status">tableau de bord d'administration</a> pour plus d'information.

en: Unable to create
fr: Création impossible

en: Need help?
fr: Besoin d'aide ?

en: New?
fr: Nouveau ?

en: There are no objects satisfying the filter settings. Try changing them to get some results.
fr: Aucun élément ne satisfait les filtres sélectionnés. Essayez de les changer pour obtenir plus de résultats.

en: Manage comments
fr: Gérer les commentaires
