Manager (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Development
it: Sviluppo

en: Author
it: Autore

en: Manager
it: Gestore

en: Comments
it: Commenti

en: Edit
it: Modifica

en: Help
it: Aiuto

en: Add
it: Aggiungi

en: Manage
it: Gestisci

en: Promoted
it: Promosso

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Exists
it: Esiste

en: Create content
it: Crea contenuto

en: Logout
it: Esci

en: Sticky
it: Sempre in cima

en: Expand
it: Espandi

en: You do not have any administrative items.
it: Non si dispone dei privilegi amministrativi.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
it: Uno o più problemi sono stati rilevati durante l'installazione di Drupal. Controlla il <a href="@status">resoconto sullo stato</a> per maggiori informazioni.

en: Unable to create
it: Impossibile creare

en: Need help?
it: Serve aiuto?

en: New?
it: Nuovo?
