Manager (7.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (13 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Author
ku: نووسەر

en: Manager
ku: سەرپەرشتیار

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Help
ku: یارمەتی

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Page
ku: پەڕە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Create content
ku: ناوەڕۆک بنووسە

en: Logout
ku: چوونا دەرڤە

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
ku: یەک یان زیاتر کێشە لە دامەزراندنی دروپاڵدا بەدیکراوە. تکایە سەیری <a href="@status">ڕاپۆرتی ڕەوش</a> بکە بۆ زانیاری زیاتر.
