Manager (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Title
id: Judul

en: Development
id: Pengembangan

en: Author
id: Penulis

en: Comments
id: Komentar

en: Edit
id: Sunting

en: Help
id: Bantuan

en: Add
id: Tambah

en: Manage
id: Kelola

en: Promoted
id: Dipromosikan

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Exists
id: Tersedia

en: Create content
id: Kirim artikel

en: Logout
id: Keluar

en: Sticky
id: Menempel

en: Expand
id: Perluas

en: Edit content
id: Sunting konten

en: You do not have any administrative items.
id: Anda tidak memiliki satupun pokok administratif.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
id: Ditemukan satu atau beberapa masalah pada instalasi Drupal anda. Periksa <a href="@status">laporan status</a> untuk informasi lebh lanjut.
