Manager (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Title
pt: Título

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Author
pt: Autor

en: Manager
pt: Gestor

en: Comments
pt: Comentários

en: Edit
pt: Editar

en: Help
pt: Ajuda

en: Add
pt: Adicionar

en: Manage
pt: Gerir

en: Promoted
pt: Promovido

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Exists
pt: Existe

en: Create content
pt: Criar conteúdo

en: Logout
pt: Terminar sessão

en: Sticky
pt: Em destaque

en: Expand
pt: Expandir

en: Edit content
pt: Editar conteúdo

en: You do not have any administrative items.
pt: Não tem nenhum item administrativo.

en: One or more problems were detected with your Drupal installation. Check the <a href="@status">status report</a> for more information.
pt: Um ou mais problemas foram detetados com a sua instalação do Drupal. Verifique o <a href="@status">relatório de estado</a> para informações adicionais.

en: Need help?
pt: Necessita de ajuda?

en: New?
pt: Novo?
