Mandrill (7.x-2.1) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Attribute
it: Attributo

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Enabled
it: Attivato

en: Tags
it: Etichette

en: Date
it: Data

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Input format
it: Formato input

en: State
it: Stato

en: Sent
it: Inviato

en: Clicks
it: Clic

en: From name
it: Nome del mittente

en: From address
it: Indirizzo mittente

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Total Clicks
it: Click totali
