Mandrill Inbound API (7.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Route
hi: मार्ग
