Manifest user lists (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: List
it: Elenco

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Add
it: Aggiungi

en: Roles
it: Ruoli

en: Other
it: Altro

en: Display title
it: Titolo mostrato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: User roles
it: Ruoli utente

en: IP addresses
it: Indirizzi IP

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
it: Il nome ad uso interno deve contenere soltanto lettere minuscole, numeri e underscore.

en: Delete IP address
it: Elimina indirizzo IP
