Manifest user lists (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Add
pt: Adicionar

en: Roles
pt: Papéis

en: Other
pt: Outros

en: Display title
pt: Exibir título

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: User roles
pt: Papéis de usuário

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: O nome legível de máquina deve conter apenas letras minúsculas, números e sublinhados.

en: Delete IP address
pt: Apagar endereço IP
