Manifest user lists (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Other
pt: Outro

en: Display title
pt: Mostrar título

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: User roles
pt: Grupos de utilizador

en: IP addresses
pt: Endereços IP

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
pt: O nome de sistema pode conter apenas letras minúsculas, números e traços inferiores.

en: Delete IP address
pt: Eliminar endereço IP
