Manifest user lists (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Roles
fr: Rôles

en: Other
fr: Autre

en: Display title
fr: Afficher le titre

en: role
fr: rôle

en: reason
fr: raison

en: Machine name
fr: Nom système

en: User roles
fr: Rôles de l'utilisateur

en: IP addresses
fr: Adresses IP

en: Remove roles
fr: Retirer des rôles

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
fr: Le nom système ne doit contenir que des lettres, des chiffres et des tirets bas.

en: Delete IP address
fr: Suppression d'une adresse IP

en: Manifest
fr: Manifeste
