Manual Crop (old) (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Remove
pt: Remover

en: Image
pt: Imagem

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: Apply
pt: Aplicar

en: and
pt: e

en: Crop
pt: Recortar

en: Image style
pt: Estilo da imagem
