Manual Crop (7.x-1.6) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Enable
fr: Activer

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Save
fr: Enregistrer

en: Upload
fr: Transférer

en: Not installed
fr: Non installé

en: Browse
fr: Parcourir

en: Keyboard shortcuts
fr: Raccourcis clavier

en: and
fr: et

en: Crop
fr: Recadrer

en: File id
fr: Identidiant (ID) du fichier

en: upscaling allowed
fr: agrandissement autorisé

en: Style name
fr: Nom du style

en: Image style
fr: Style d'image

en: Manual crop
fr: Recadrage manuel

en: Exclude selected styles
fr: Exclure les styles sélectionnés

en: Include selected styles
fr: Inclure les styles sélectionnés

en: Fallback image style
fr: Style d'image de repli

en: Only scale if cropped
fr: Ne mettre à l'échelle que s'il y a recadrage

en: Only scale the image if it was manually cropped.
fr: Ne mettre l'image à l'échelle que si elle a été manuellement recadrée.

en: only scale if cropped
fr: ne mettre à l'échelle que s'il y a recadrage

en: Maintain proportions
fr: Conserver les proportions

en: maintain proportions
fr: conserver les proportions

en: Base image style
fr: Sur la base du style d'image

en: List thumbs
fr: Lister les vignettes

en: Show crop info
fr: Montrer les infos de recadrage

en: (cropped)
fr: (recadrée)
