ManyMail (7.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Username
de: Benutzername

en: Subject
de: Betreff

en: Actions
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Password
de: Passwort

en: edit
de: Bearbeiten

en: Mail
de: E-Mail

en: Options
de: Optionen

en: Recipients
de: Empfänger

en: Send e-mail
de: E-Mail senden

en: Sender
de: Absender

en: Signature
de: Signatur

en: Server settings
de: Servereinstellungen

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Timeout
de: Zeitüberschreitung

en: List name
de: Listenname

en: From name
de: Absendername

en: From address
de: Absenderadresse

en: No lists available.
de: Keine Listen verügbar

en: Character set
de: Zeichensatz

en: Create list
de: Liste erstellen

en: Credentials
de: Zugangsdaten

en: Security settings
de: Sicherheitseinstellungen

en: The message body.
de: Der Textkörper der Nachricht.

en: Recipient roles
de: Empfänger-Rollen

en: Initializing.
de: Initialisierung.

en: General configuration
de: Allgemeine Konfiguration

en: Confirm deletion
de: Löschen bestätigen

en: Delete list
de: Liste löschen
