ManyMail (7.x-1.0-beta6) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Body
fr: Corps

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Advanced options
fr: Options avancées

en: Password
fr: Mot de passe

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Mail
fr: Courriel

en: Host
fr: Hôte

en: Recipients
fr: Destinataires

en: Send e-mail
fr: Envoyer le courriel

en: Sender
fr: Expéditeur

en: From
fr: A partir de

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: Details
fr: Détails

en: Sent
fr: Envoyé

en: Server settings
fr: Paramètres du serveur

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Completed
fr: Terminé

en: Failed
fr: Échec

en: Information
fr: Informations

en: Timeout
fr: Temps limite

en: List name
fr: Afficher nom

en: From name
fr: Nom de l'expéditeur

en: From address
fr: Adresse de l'expéditeur

en: No views available.
fr: Aucune vue disponible.

en: Character set
fr: Jeu de caractères

en: Create list
fr: Créer une liste

en: In progress
fr: En cours

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Security settings
fr: Paramètres de sécurité

en: The message body.
fr: Le corps du message.

en: Recipient roles
fr: Rôles destinataires

en: Initializing.
fr: Initialisation.

en: Delete selected
fr: Supprimer sélectionnés

en: In queue
fr: Dans la file d'attente

en: General configuration
fr: Configuration générale

en: Delete list
fr: Supprimer la liste

en: Reply to
fr: Répondre
