Mappy (7.x-1.4) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Default height
uk: Базова висота

en: Default width
uk: Базова ширина

en: Google Maps
uk: Карти Google

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Allows you to display maps on the site.
uk: Дозволяє відобразити на сайті географічну карту.

en: Default width of the map. It is used when the parameter is not specified.
uk: Ширина карти за замовчуванням. Використовується коли параметр не вказаний.

en: Default height of the map. It is used when the parameter is not specified.
uk: Висота карти за замовчуванням. Використовується коли параметр не вказаний.

en: Yandex Maps
uk: Яндекс Карти

en: Mappy.js loading settings
uk: Налаштування завантаження Mappy.js

en: Attach Mappy.js on specific pages
uk: Підключати Mappy.js на вказаних сторінках

en: Mappy filter.
uk: Фільтр Mappy.

en: Every [mappy:service address:'address'] token will be replaced with map.
uk: Кожен замінник [mappy: service address: 'address'] буде замінений картою.

en: Every [mappy:service address:'address'] will be replaced with map.
uk: Кожен [mappy: service address: 'address'] буде замінений картою.

en: Mappy settings
uk: Налаштування Mappy
