MaPS Commerce (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Images
da: Billeder

en: Username
da: Brugernavn

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Currency
da: Valuta

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Reset
da: Gendan

en: Password
da: Adgangskode

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: All
da: Alle

en: Welcome
da: Velkommen

en: Price
da: Pris

en: Desc
da: Faldende

en: Code
da: Kode

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: The specified passwords do not match.
da: De angivne adgangskoder er forskellige.

en: Promotions
da: Promoveringer

en: Product
da: Produkt

en: Products
da: Produkter

en: Apply
da: Udfør

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Offset
da: Forskydning

en: Batch processing
da: Batchbehandling

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Masquerade
da: Skift bruger

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Installed %module module.
da: Modulet %module installeret.

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Congratulations, you installed @drupal!
da: Tillykke, du har nu installeret @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
da: Gennemse meddelelserne ovenfor, før du besøger <a href="@url">dit nye site</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
da: <a href="@url">Besøg dit nye site</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
da: Fastslå sproget ud fra URLen (stipræfiks eller domæne).

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: All of your projects are up to date.
da: Alle dine projekter er ajourført.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Default store currency
da: Standardvaluta

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Change my username and password.
da: Skift mit brugernavn og adgangskode.
