MaPS Commerce (7.x-1.0) - en to hi translation catalogue (35 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Images
hi: चित्र

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Description
hi: उल्लेख

en: more
hi: और भी

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Image
hi: चित्र

en: Category
hi: वर्ग

en: All
hi: सभी

en: Desc
hi: अवरोही

en: Code
hi: कोड

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: ‹ previous
hi: ‹ पिछले

en: next ›
hi: अगला >

en: Reference
hi: संदर्भ

en: The specified passwords do not match.
hi: दिए गए पासवर्ड मेल नही खा रहै

en: Apply
hi: लागू करें

en: « first
hi: « प्रथम

en: last »
hi: अन्तिम »

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Main menu
hi: मुख्य मेनू

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: Installed %module module.
hi: मोड्यूल %module स्थापित

en: Congratulations, you installed @drupal!
hi: बधाई हो, आपने @drupal को स्थापित कर लिया !

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
hi: <a href="@url">अपनी नई साइट पर जाएँ </a>

en: Basic page
hi: मूल पृष्ठ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hi: अपनी स्थैतिक सामग्री के लिए <em> मूल पृष्ठ </ em> का उपयोग करें, जैसे कि 'हमारे बारे में' पृष्ठ।

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू
