MaPS Commerce (7.x-1.1) - en to nl translation catalogue (53 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Description
nl: Beschrijving

en: more
nl: meer

en: Currency
nl: Valuta

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: All
nl: Alle

en: Welcome
nl: Welkom

en: Price
nl: Prijs

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Reference
nl: Referentie

en: The specified passwords do not match.
nl: De opgegeven wachtwoorden komen niet overeen.

en: Promotions
nl: Aanbiedingen

en: Products
nl: Producten

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Batch processing
nl: Batch verwerking

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: Masquerade
nl: Vermom

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Installed %module module.
nl: %module-module geïnstalleerd.

en: Configure store
nl: Winkel instellen

en: View panes
nl: Vensters bekijken

en: Highlight
nl: Accentueren

en: Congratulations, you installed @drupal!
nl: Gefeliciteerd, u heeft @drupal geïnstalleerd!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
nl: Bekijk bovenstaande berichten voordat u <a href="@url">uw nieuwe website</a> bezoekt.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
nl: <a href="@url">Ga naar de nieuwe website</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
nl: Bepaal de taal aan de hand van de URL (Padvoorvoegsel of domeinnaam).

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
nl: Het <em>Hoofdmenu</em> wordt vaak gebruikt om de hoofdonderdelen van de website aan te geven bijvoorbeeld in een menu bovenaan de pagina.

en: All of your projects are up to date.
nl: Alle projecten zijn up-to-date.

en: Basic page
nl: Eenvoudige pagina

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
nl: Gebruik <em>eenvoudige pagina's</em> voor vaste inhoud, zoals een 'Over ons'-pagina.

en: Default store currency
nl: Standaardvaluta webwinkel

en: Footer menu
nl: Footer-menu

en: Asc
nl: Oplopend

en: Importing content.
nl: Bezig met het importeren van inhoud.

en: Flushed caches.
nl: Geleegde caches.

en: Do you want to install the demo store?
nl: Wilt u de demonstratiewinkel installeren?

en: Change my username and password.
nl: Verander mijn gebruikersnaam en wachtwoord.

en: Installed the default theme.
nl: Standaardthema geïnstalleerd.

en: Let's Get Started!
nl: Aan de slag!
