MaPS Commerce (7.x-1.1) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Username
fa: نام کاربری

en: Description
fa: شرح

en: more
fa: بیشتر

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Reset
fa: اعاده

en: Password
fa: رمز

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته

en: All
fa: همه

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: Reference
fa: ارجاع

en: The specified passwords do not match.
fa: رمز‌های تعیین شده با هم یکی نیستند.

en: Apply
fa: تایید

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: Offset
fa: جابجایی

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Installed %module module.
fa: ماژول %module نصب شد.

en: Congratulations, you installed @drupal!
fa: تبریک, شما @drupal را نصب کردید.

en: All of your projects are up to date.
fa: تمام پروژه های شما به‌روز است.

en: Basic page
fa: صفحه ساده

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fa: از <em>صفحات ساده</em> برای محتوای ایستا مانند صفحه «درباره ما» استفاده کنید.

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
