MaPS Commerce (7.x-1.1) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Images
ro: Imagini

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Currency
ro: Monedă

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Password
ro: Parolă

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: All
ro: Toate

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Price
ro: Preţ

en: Desc
ro: Descendent

en: Code
ro: Cod

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Reference
ro: Referință

en: The specified passwords do not match.
ro: Parolele specificate nu se potrivesc.

en: Promotions
ro: Promoții

en: Product
ro: Produs

en: Products
ro: Produse

en: Apply
ro: Aplică

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Installed %module module.
ro: Modulul %module instalat.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ro: Felicitări, ai instalat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ro: Revizuiți mesajele de mai sus inainte de a vizita <a href="@url">noul dumneavoastră sit</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ro: <a href="@url">Vezi noul tău sit.</a>.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: All of your projects are up to date.
ro: Toate proiectele sunt la zi.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Default store currency
ro: Moneda implicită

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert
