MaPS Commerce (7.x-1.1) - en to sv translation catalogue (50 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Images
sv: Bilder

en: Username
sv: Användarnamn

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Currency
sv: Valuta

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Reset
sv: Återställ

en: Password
sv: Lösenord

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: All
sv: Alla

en: Welcome
sv: Välkommen

en: Price
sv: Pris

en: Desc
sv: Fallande

en: Code
sv: Kod

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Reference
sv: Referens

en: The specified passwords do not match.
sv: De angivna lösenorden stämmer inte överens.

en: Product
sv: Vara

en: Products
sv: Varor

en: Apply
sv: Applicera

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Offset
sv: Kompensera

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Masquerade
sv: Maskera

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Installed %module module.
sv: Installerade modul %module.

en: Configure store
sv: Konfigurera butik

en: Congratulations, you installed @drupal!
sv: Grattis, du har installerat @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
sv: Granska meddelandena ovan innan du besöker <a href="@url">din nya webbplats</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
sv: <a href="@url">Besök din nya webbplats</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
sv: Avgör språket från URL:en (Sökvägsprefix eller domän).

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: All of your projects are up to date.
sv: Alla dina projekt är aktuella.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Default store currency
sv: Butikens standardvaluta

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: All products
sv: Alla varor
