MaPS Commerce (7.x-1.2) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Images
bn: ছবি

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: All
bn: সমস্ত

en: Code
bn: কোড

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: The specified passwords do not match.
bn: উল্লেখিত পাসওয়ার্ডগুলি মিলছে না।

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Main menu
bn: প্রধান মেনু

en: Installed %module module.
bn: সংস্থাপিত %module মডিউল
