MaPS Commerce (7.x-1.2) - en to hu translation catalogue (61 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Images
hu: Képek

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Currency
hu: Pénznem

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Password
hu: Jelszó

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: All
hu: Mind

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Price
hu: Ár

en: Desc
hu: Csökk

en: Code
hu: Kód

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Reference
hu: Referencia

en: The specified passwords do not match.
hu: A megadott jelszavak nem egyeznek meg.

en: Promotions
hu: Népszerűsítések

en: Product
hu: Termék

en: Products
hu: Termékek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: Batch processing
hu: Kötegelt feldolgozás

en: Save and continue
hu: Mentés és folytatás

en: Masquerade
hu: Álcázás

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Installed %module module.
hu: <em>%module</em> modul telepítve lett.

en: Configure store
hu: Bolt beállításai

en: View panes
hu: Nézettáblák

en: Highlight
hu: Kiemelt

en: Congratulations, you installed @drupal!
hu: A <em>@drupal</em> telepítése sikerült, gratulálunk!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
hu: A fenti üzeneteket át kell nézni az <a href="@url">új webhely</a> meglátogatása előtt.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
hu: <a href="@url">Az új webhely meglátogatása</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
hu: A nyelv megállapítása a webcímből (útvonalelőtag vagy doménnév alapján).

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: All of your projects are up to date.
hu: Minden projekt naprakész.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: @code - !name
hu: @code – !name

en: Default store currency
hu: Alapértelmezett bolt pénzneme

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: All products
hu: Összes termék

en: Importing content.
hu: Tartalom betöltése.

en: Flushed caches.
hu: A gyorsítótárak ürítése megtörtént.

en: Do you want to install the demo store?
hu: Bemutató adatokkal együtt legyen telepítve az áruház?

en: Change my username and password.
hu: A felhasználónév és jelszó megváltoztatása.

en: Installed the default theme.
hu: Az alapértelmezett smink lett telepítve.

en: Privacy Policy Summary
hu: Adatvédelmi irányelvek összegzése
