MaPS Commerce (7.x-1.2) - en to ar translation catalogue (43 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Images
ar: الصور

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Description
ar: الوصف

en: more
ar: المزيد

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: All
ar: الكل

en: Price
ar: السعر

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Reference
ar: مرجع

en: The specified passwords do not match.
ar: كلمتا السر غير متطابقين.

en: Product
ar: المنتج

en: Products
ar: المنتجات

en: Apply
ar: تطبيق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: - All -
ar: - الكل -

en: Installed %module module.
ar: تم تثبيت الوحدة %module.

en: Congratulations, you installed @drupal!
ar: هنيئا، لقد قمت بتثبيت @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
ar: من فضلك راجع الرسائل أعلاه قبل التوجه إلى <a href="@url">موقعك الجديد</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
ar: <a href="@url">زيارة موقعك الجديد</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
ar: تحديد اللغة من عنوان الرابط (بادئة المسار أو النطاق).

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ar: يتم استخدام القائمة <em>الرئيسية</em> لعرض الأقسام الرئيسية في الموقع، وغالباً ما تظهر في ترويسة الصفحة.

en: All of your projects are up to date.
ar: جميع المشاريع بأحدث نسخة.

en: Basic page
ar: الصفحة الأساسية

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ar: استخدم <em>الصفحات الأساسية</em> للمحتوى الثابت، مثل صفحة 'عن الموقع'.

en: Default store currency
ar: العملة الافتارضية للمتجر

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
