MaPS Commerce (7.x-1.1) - en to cs translation catalogue (44 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Images
cs: Obrázky

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Description
cs: Popis

en: more
cs: více

en: Currency
cs: Měna

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Password
cs: Heslo

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: All
cs: Vše

en: Price
cs: Cena

en: Desc
cs: Sestupně

en: Code
cs: Kód

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: The specified passwords do not match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Product
cs: Produkt

en: Products
cs: Produkty

en: Apply
cs: Použít

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Offset
cs: Posun

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Installed %module module.
cs: Modul %module nainstalován.

en: Congratulations, you installed @drupal!
cs: Gratulujeme, úspěšně jste nainstalovali @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
cs: Dříve než navštívíte <a href="@url">vaši novou stránku</a>, zkontrolujte výše uvedenou zprávu.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
cs: <a href="@url">Navštivte svou novou stránku</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
cs: Zjistit jazyk z URL (prefix cesty nebo doména).

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
cs: <em>Hlavní</em> menu na mnoha stránkách zobrazuje hlavní sekce stránek a často se nachází v horní navigační liště.

en: All of your projects are up to date.
cs: Všechny vaše projekty jsou aktuální.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Default store currency
cs: Výchozí měna obchodu

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
