MaPS Commerce (7.x-1.2) - en to uk translation catalogue (58 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Images
uk: Зображення

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Description
uk: Опис

en: more
uk: ще

en: Currency
uk: Валюта

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Reset
uk: Скинути

en: Password
uk: Пароль

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: All
uk: Все

en: Welcome
uk: Вітання

en: Price
uk: Ціна

en: Desc
uk: Спад

en: Code
uk: Код

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Reference
uk: Посилання

en: The specified passwords do not match.
uk: Вказані паролі не збігаються.

en: Promotions
uk: Просування

en: Product
uk: Товар

en: Products
uk: Товари

en: Apply
uk: Застосувати

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Offset
uk: Зміщення

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: Masquerade
uk: Маскування

en: Main menu
uk: Головне меню

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Installed %module module.
uk: Встановлено модуль %module.

en: Configure store
uk: Налаштувати магазин

en: View panes
uk: Фрагменти панелі видів

en: Highlight
uk: Підсвітити

en: Congratulations, you installed @drupal!
uk: Вітаємо, Ви встановили @drupal!

en: Review the messages above before visiting <a href="@url">your new site</a>.
uk: Перегляньте повідомлення вище, перед відвідуванням <a href="@url">Вашого нового сайту</a>.

en: <a href="@url">Visit your new site</a>.
uk: <a href="@url">Відвідати Ваш новий сайт</a>.

en: Determine the language from the URL (Path prefix or domain).
uk: Визначати мову з URL (префікс шляху або домен).

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
uk: <em>Головне</em> меню використовується на більшості сайтів для доступу до його основних розділів і найчастіше знаходиться у верхній навігаційній панелі.

en: All of your projects are up to date.
uk: Усі ваші проєкти в актуальному стані.

en: Basic page
uk: Проста сторінка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
uk: <em>Прості сторінки</em> використовуються для розміщення незмінюваного вмісту на кшталт сторінки 'Про нас'.

en: Default store currency
uk: Стандартна валюта магазину

en: Footer menu
uk: Меню нижнього колонтитулу

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: All products
uk: Всі товари

en: Importing content.
uk: Імпортування вмісту.

en: Flushed caches.
uk: Очищено кеші.

en: Change my username and password.
uk: Змінити моє ім'я користувача та пароль.

en: Configured localization.
uk: Зконфігуровано локалізацію.

en: Let's Get Started!
uk: Почнемо!
