MaPS Suite (7.x-2.0) - en to tr translation catalogue (62 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Version
tr: Sürüm

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Links
tr: Bağlantılar

en: None
tr: Hiçbiri

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Field
tr: Alan

en: Save
tr: Kaydet

en: Update
tr: Güncelle

en: Add
tr: Ekle

en: Format
tr: Biçim

en: link
tr: bağlantı

en: Continue
tr: Devam et

en: Options
tr: Seçenekler

en: Ignored
tr: Yok sayılan

en: Published
tr: Yayında

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: here
tr: buraya

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Profile
tr: Profil

en: Process
tr: İşlem

en: filters
tr: filtreler

en: Property
tr: Özellik

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Condition
tr: Koşul

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Replace
tr: Değiştir

en: Negate
tr: Reddet

en: options
tr: seçenekler

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: !name field is required.
tr: !name alanı zorunludur.

en: Translatable
tr: Çevrilebilir

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Global
tr: Genel

en: Mapping
tr: Eşleştirme

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Update mode
tr: Güncelleme kipi

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Media settings
tr: Medya ayarları

en: The specified title is already in use.
tr: Belirtilen başlık kullanımdadır.

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Statuses
tr: Durumlar

en: Object type
tr: Nesne türü

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Media types
tr: Medya tipleri
