MaPS Suite (7.x-2.1) - en to bo translation catalogue (57 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Links
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: None
bo: མེད།

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Multiple
bo: དུ་མ

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: Continue
bo: མུ་མཐུད

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Global settings
bo: སྤྱི་ཁྱབས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: here
bo: འདིར།

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Default language
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: The changes have been saved.
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པ་དག་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: Replace
bo: བརྗེ་བ

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: !name field is required.
bo: གནས་ཁོངས་!name་དགོས་ངེས་ཡིན་པ།

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: Variables
bo: འགྱུར་གྲངས

en: Global
bo: སྤྱི་ཡོངས

en: Profiles
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Local
bo: རང་ཁུལ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Update mode
bo: གསར་སྒྱུར་དཔེ་རྣམ།

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: Endpoints
bo: མཐའ་སྣེ
