MaPS Suite (7.x-2.2) - en to da translation catalogue (72 entries)

en: Title
da: Titel

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Weight
da: Vægt

en: Multiple
da: Flere

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Field
da: Felt

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Continue
da: Fortsæt

en: Options
da: Valg

en: Ignored
da: Ignoreret

en: Published
da: Udgivet

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Overridden
da: Tilsidesat

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Attributes
da: Attributter

en: Profile
da: Profil

en: filters
da: filtre

en: Property
da: Egenskab

en: Default language
da: Standardsprog

en: Condition
da: Betingelse

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Replace
da: Erstat

en: Revert
da: Gendan

en: Negate
da: Modvirk

en: profile
da: profil

en: Link type
da: Link-type

en: options
da: valgmuligheder

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: !name field is required.
da: Feltet !name er obligatorisk.

en: Storage
da: Lagring

en: Translatable
da: Kan oversættes

en: Variables
da: Variable

en: Profiles
da: Profiler

en: Mapping
da: Kobling

en: Backtrace
da: Sporing

en: Local
da: Lokal

en: Machine name
da: Internt navn

en: Update mode
da: Opdateringstilstand

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Entity type
da: Entity-type

en: Parent id
da: Forælder ID

en: Directory path
da: Mappesti

en: Media settings
da: Medie indstillinger

en: Text format
da: Tekstformat

en: profiles
da: profiler

en: The profile has been deleted.
da: Profilen er blevet slettet.

en: Source id
da: Kilde ID

en: Media type
da: Medie type

en: Drupal language
da: Drupal sprog

en: Configuration import
da: Konfigurationsimport

en: Media types
da: Medietyper
