MaPS Suite (7.x-2.2) - en to el translation catalogue (64 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: delete
el: διαγραφή

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Version
el: Έκδοση

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: edit
el: επεξεργασία

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Field
el: Πεδίο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Add
el: Προσθήκη

en: Format
el: Μορφή

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Options
el: Επιλογές

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Global settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Normal
el: Κανονικό

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Attributes
el: Χαρακτηριστικά

en: Profile
el: Προφίλ

en: filters
el: φίλτρα

en: Default language
el: Προκαθορισμένη γλώσσα

en: Condition
el: Συνθήκη

en: The changes have been saved.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύτηκαν.

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Revert
el: Επαναφορά

en: Negate
el: Αναίρεση

en: profile
el: προφίλ

en: options
el: επιλογές

en: File management
el: Διαχείριση αρχείων

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: !name field is required.
el: Το πεδίο !name είναι απαραίτητο.

en: Translatable
el: Μεταφράσιμο

en: Variables
el: Μεταβλητές

en: Global
el: Καθολικό

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Mapping
el: Αντιστοίχιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Directory path
el: Διαδρομή καταλόγου

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου
