MaPS Suite (7.x-2.22) - en to am translation catalogue (32 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Version
am: ሥሪት

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Published
am: የታተመ

en: Global settings
am: አጠቃላይ አቀናባሪዎች

en: Condition
am: ሁኔታ

en: Negate
am: አሉታዊ

en: Translatable
am: መተርጎም ይሚችል

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: Configuration file
am: የውቅረት ፋይ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት
