MaPS Suite (7.x-2.22) - en to cy translation catalogue (53 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enable
cy: Galluogi

en: Disable
cy: Analluogi

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Version
cy: Fersiwn

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Links
cy: Dolenni

en: None
cy: Dim

en: This action cannot be undone.
cy: Ni ellir dad-wneud y weithred yma.

en: Weight
cy: Pwysau

en: Multiple
cy: Lluosog

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: edit
cy: golygu

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Export
cy: Allfudo

en: Field
cy: Maes

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Format
cy: Fformat

en: Continue
cy: Parhau

en: Files
cy: Ffeiliau

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Global settings
cy: Gosodiadau eang

en: Overridden
cy: Wedi ei wrthwneud

en: Normal
cy: Cyffredin

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Profile
cy: Proffil

en: filters
cy: hidlwyr

en: Default language
cy: Rhagosod iaith

en: The changes have been saved.
cy: Mae'r newidiadau wedi cael eu cadw.

en: Replace
cy: Ailosod

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: profile
cy: proffil

en: !name field is required.
cy: Mae maes !name yn ofynnol.

en: Storage
cy: Storfa

en: Global
cy: Eang

en: Profiles
cy: Proffilau

en: Configuration file
cy: Ffeil ffurfweddu

en: Text format
cy: Fformat testun
