MaPS Suite (7.x-2.22) - en to ur translation catalogue (30 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Private
ur: نجی

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Public
ur: عوامی

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: Normal
ur: عمومی

en: Condition
ur: شرط

en: Negate
ur: نفی

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔

en: Translatable
ur: قابلِ ترجمہ

en: Mapping
ur: میپنگ

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Bundle
ur: بنڈل

en: Text format
ur: متن کی آرائش
