MaPS Suite (7.x-2.24) - en to hr translation catalogue (63 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: delete
hr: ukloni

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Private
hr: Privatno

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Public
hr: Javno

en: Enable
hr: Omogući

en: Disable
hr: Onemogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Version
hr: Inačica

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Links
hr: Poveznice

en: None
hr: Nema

en: This action cannot be undone.
hr: Neopoziva radnja.

en: Weight
hr: Težina

en: Multiple
hr: Višestruki

en: Required
hr: Nužno

en: Settings
hr: Postavke

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Export
hr: Izvezi

en: Field
hr: Polje

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Update
hr: Osvježi

en: Add
hr: Dodaj

en: Format
hr: Oblik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Files
hr: Datoteke

en: Options
hr: Opcije

en: Published
hr: Objavljeno

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Overridden
hr: Premošteno

en: Normal
hr: Normalno

en: Attributes
hr: Atributi

en: Profile
hr: Profil

en: filters
hr: filteri

en: Property
hr: Svojstvo

en: Default language
hr: Zadani jezik

en: The changes have been saved.
hr: Promjene su spremljene.

en: Revert
hr: Vrati

en: profile
hr: profil

en: options
hr: opcije

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Storage
hr: Spremnik

en: Variables
hr: Varijable

en: Unpublish
hr: Prekini objavu

en: Global
hr: Opće

en: Profiles
hr: Profili

en: Mapping
hr: Mapiranje

en: Empty cache
hr: Isprazni cache

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Configuration file
hr: Datoteka postavki

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Parent id
hr: ID roditelja

en: Text format
hr: Oblik unosa
