MaPS Suite (7.x-2.24) - en to hu translation catalogue (94 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Private
hu: Rejtett

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Public
hu: Nyilvános

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Version
hu: Verzió

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Links
hu: Hivatkozások

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Multiple
hu: Többszörös

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Field
hu: Mező

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Format
hu: Formátum

en: Continue
hu: Folytatás

en: Files
hu: Fájlok

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Email Message
hu: Email üzenet

en: Ignored
hu: Mellőzve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Global settings
hu: Általános beállítások

en: Overridden
hu: Felülírva

en: Normal
hu: Általános

en: Id
hu: Azonosító

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Profile
hu: Profil

en: filters
hu: szűrők

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Condition
hu: Feltétel

en: The changes have been saved.
hu: A változások mentése megtörtént.

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Negate
hu: Negálás

en: Email Subject
hu: E-mail tárgya

en: profile
hu: profil

en: Link type
hu: Hivatkozástípus

en: options
hu: lehetőségek

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: !name field is required.
hu: „!name” mezőt ki kell tölteni.

en: Storage
hu: Tárolás

en: Translatable
hu: Fordítható

en: Variables
hu: Változók

en: Unpublish
hu: Elrejtés

en: Global
hu: Általános

en: Profiles
hu: Profilok

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Empty cache
hu: Gyorstár ürítése

en: Preset
hu: Beállítás

en: Local
hu: Helyi

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Update mode
hu: Frissítési mód

en: Configuration file
hu: Konfigurációs fájl

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Parent id
hu: Szülő azonosító

en: Directory path
hu: Könyvtár útvonal

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Expand all
hu: Összes lenyitása

en: Collapse all
hu: Mind összecsukása

en: Media settings
hu: Médiabeállítások

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: Statuses
hu: Állapotok

en: profiles
hu: profilok

en: Languages mapping
hu: Nyelvek leképzése

en: The profile has been deleted.
hu: A profil törlése megtörtént.

en: endpoints
hu: végpontok

en: Endpoints
hu: Végpontok

en: Relation type
hu: Kapcsolattípus

en: Source id
hu: Forrás azonosítója

en: mapping
hu: leképzés

en: Media type
hu: Médiatípus

en: The condition has been deleted.
hu: A feltétel törlése megtörtént.

en: All required fields need to be filled in order to add a new mapping!
hu: Új összerendelés hozzáadásához minden kötelező mezőt ki kell tölteni.

en: Configuration import
hu: Konfiguráció import

en: Media types
hu: Médiatípusok
