MaPS Suite (7.x-2.26) - en to is translation catalogue (53 entries)

en: Title
is: Titill

en: delete
is: eyða

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Attribute
is: Eigindi

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Enable
is: Virkja

en: Disable
is: Afvirkja

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Version
is: Útgáfa

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: None
is: Engin

en: This action cannot be undone.
is: Ekki er hægt að afturkalla þessa aðgerð.

en: Weight
is: Vægi

en: Multiple
is: Margir

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: edit
is: breyta

en: Import
is: Flytja inn

en: Export
is: Flytja út

en: Field
is: Svæði

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Add
is: Bæta við

en: Format
is: Stílsnið

en: Continue
is: Halda áfram

en: Files
is: Skrár

en: Options
is: Möguleikar

en: Email Message
is: Tölvupóst skilaboð

en: Ignored
is: Hunsað

en: Published
is: Birt

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Overridden
is: Yfirritað

en: filters
is: síur

en: Default language
is: Sjálfgefið tungumál

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: Storage
is: Geymsla

en: Configuration file
is: Stillingarskrá

en: - Select -
is: - Velja -

en: Media settings
is: Margmiðlunarstillingar

en: Text format
is: Textaforsnið

en: Media type
is: Tegund margmiðlunarefnis

en: Media types
is: Margmiðlunartegundir
