MaPS Suite (7.x-2.26) - en to kn translation catalogue (52 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Attribute
kn: ಗುಣವಿಶೇಷ

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Ignored
kn: ಕಡತಗಳನ್ನು ಅಲಕ್ಷಿಸು:

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Replace
kn: ಬದಲಾಯಿಸು

en: Revert
kn: ಮರಳಿಸು

en: profile
kn: ಪರಿಚಯ

en: options
kn: ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Storage
kn: ಶೇಖರಣೆ

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Profiles
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌ಗಳು

en: Local
kn: ಸ್ಥಳೀಯ

en: profiles
kn: ಪರಿಚಯ
