MaPS Suite (7.x-2.26) - en to mr translation catalogue (47 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Attribute
mr: गुणधर्म

en: Private
mr: खाजगी

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Version
mr: आवृत्ती

en: Edit
mr: संपादन

en: Links
mr: दुवे

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Weight
mr: मुल्य

en: Multiple
mr: अनेक

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Update
mr: अपडेट

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Format
mr: रचना

en: Files
mr: फाईल्स

en: Options
mr: विकल्प

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Field name
mr: फील्डचे नाव

en: Normal
mr: साधारण

en: Condition
mr: अट

en: Negate
mr: रद्द

en: profile
mr: सदस्य खाते

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Translatable
mr: अनुवादक्षम

en: Unpublish
mr: अप्रकाशित

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: Bundle
mr: बंडल

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट
