MaPS Suite (7.x-2.27) - en to ar translation catalogue (68 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Attribute
ar: الخاصية

en: Private
ar: خاص

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Version
ar: النسخة

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Links
ar: روابط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Multiple
ar: متعدد

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Field
ar: الحقل

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Format
ar: التنسيق

en: Continue
ar: متابعة

en: Files
ar: الملفات

en: Options
ar: الخيارات

en: Published
ar: منشور

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Field name
ar: اسم الحقل

en: Global settings
ar: إعدادات عامة

en: Overridden
ar: متجاوز

en: Normal
ar: طبيعي

en: Attributes
ar: سمات

en: Profile
ar: ملفات المستخدمين

en: Property
ar: الخاصية

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Condition
ar: شرط

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Revert
ar: استرجع

en: Negate
ar: نفي

en: profile
ar: ملف مستخدم

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Translatable
ar: قابل للترجمة

en: Variables
ar: المتغيرات

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Global
ar: عالمي

en: Profiles
ar: ملفات المستخدمين

en: Mapping
ar: إقران

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Update mode
ar: نمط التحديث

en: Configuration file
ar: ملف الإعدادات

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: The profile has been deleted.
ar: لقد تم حذف الملف الشخصي.
