MaPS Suite (7.x-2.27) - en to cs translation catalogue (74 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Attribute
cs: Atribut

en: Private
cs: Soukromé

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Public
cs: Veřejná

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Version
cs: Verze

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Links
cs: Odkazy

en: None
cs: Žádné

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Weight
cs: Váha

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: Required
cs: Povinné

en: Settings
cs: Nastavení

en: edit
cs: upravit

en: Field
cs: Pole

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Add
cs: Přidat

en: Format
cs: Formát

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Files
cs: Soubory

en: Options
cs: Možnosti

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Field name
cs: Název pole

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Overridden
cs: Překryto

en: Normal
cs: Normální

en: Attributes
cs: Atributy

en: Profile
cs: Profil

en: filters
cs: filtry

en: Default language
cs: Výchozí jazyk

en: Condition
cs: Podmínka

en: The changes have been saved.
cs: Změny byly uloženy.

en: Replace
cs: Nahradit

en: Revert
cs: Vrátit

en: Negate
cs: Negovat

en: profile
cs: profil

en: Link type
cs: Typ odkazu

en: options
cs: možnosti

en: Unpublished
cs: Skryto

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Storage
cs: Ukládání

en: Translatable
cs: Přeložitelný

en: Variables
cs: Proměnné

en: Unpublish
cs: Skrýt

en: Global
cs: Globální

en: Profiles
cs: Profily

en: Mapping
cs: Mapování

en: Local
cs: Místní

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Update mode
cs: Režim aktualizace

en: Configuration file
cs: Konfigurační soubor

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Entity type
cs: Typ entity

en: Directory path
cs: Cesta k adresáři

en: Collapse all
cs: Sbalit vše

en: Text format
cs: Formát textu

en: profiles
cs: profily

en: The profile has been deleted.
cs: Profil byl odstraněn.

en: Configuration import
cs: Import nastavení
