MaPS Suite (7.x-2.28) - en to ru translation catalogue (92 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Attribute
ru: Атрибут

en: Private
ru: Приватный

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Public
ru: Общедоступный

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Version
ru: Версия

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Links
ru: Ссылки

en: None
ru: Нет

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: Multiple
ru: Множественная

en: Required
ru: Обязательно

en: Settings
ru: Настройки

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Field
ru: Поле

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Format
ru: Формат

en: Continue
ru: Продолжить

en: Files
ru: Файлы

en: Options
ru: Настройки

en: Ignored
ru: Проигнорировано

en: Published
ru: Опубликовано

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Field name
ru: Имя поля

en: Global settings
ru: Глобальные настройки

en: Overridden
ru: Переопределён

en: Normal
ru: Нормальный

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Profile
ru: Профиль

en: filters
ru: фильтры

en: Property
ru: Свойство

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Condition
ru: Условие

en: The changes have been saved.
ru: Изменения сохранены.

en: Replace
ru: Заменить

en: Revert
ru: Вернуть

en: Negate
ru: Обратить

en: Email Subject
ru: Тема письма

en: profile
ru: профиль

en: Link type
ru: Тип ссылки

en: options
ru: параметры

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: !name field is required.
ru: Поле "!name" обязательно для заполнения.

en: Storage
ru: Хранилище

en: Translatable
ru: Переводимый

en: Variables
ru: Переменные

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Global
ru: Глобальный

en: Profiles
ru: Профили

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Empty cache
ru: Очистить кэш

en: Local
ru: Локально

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Update mode
ru: Режим обновления

en: Configuration file
ru: Файл настроек

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Entity type
ru: Тип сущности

en: Parent id
ru: ID родителя

en: Publication
ru: Публикация

en: Directory path
ru: Путь к папке

en: Bundle
ru: Набор

en: Expand all
ru: Развернуть все

en: Collapse all
ru: Cвернуть все

en: Media settings
ru: Параметры медиа

en: Text format
ru: Текстовый формат

en: Statuses
ru: Статусы

en: profiles
ru: профили

en: Object type
ru: Тип объекта

en: The profile has been deleted.
ru: Профиль был удалён.

en: Relation types
ru: Типы отношений

en: Relation type
ru: Тип отношения

en: Media type
ru: Тип медиа

en: Delete condition
ru: Удалить условие

en: Configuration import
ru: Импорт конфигурации

en: Single value
ru: Одно значение
