MaPS Suite (7.x-2.29) - en to ast translation catalogue (44 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Version
ast: Versión

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: Edit
ast: Editar

en: None
ast: Nengún

en: Weight
ast: Pesu

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Required
ast: Requeríu

en: Settings
ast: Preferencies

en: edit
ast: editar

en: Import
ast: Importar

en: Export
ast: Esportar

en: Field
ast: Campu

en: Save
ast: Guardar

en: Default
ast: Predefiníu

en: Update
ast: Anovar

en: Add
ast: Amestar

en: Format
ast: Formatu

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Updated
ast: Anováu

en: Continue
ast: Siguir

en: Files
ast: Ficheros

en: Options
ast: Opciones

en: Published
ast: Espublizáu

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: Field name
ast: Nome del campu

en: Global settings
ast: Preferencies globales

en: Profile
ast: Perfil

en: The changes have been saved.
ast: Guardáronse los cambeos.

en: Revert
ast: Desfacer

en: profile
ast: perfil

en: !name field is required.
ast: El campu !name ye obligatoriu

en: Configuration file
ast: Ficheru de configuración
