MaPS Suite (7.x-2.29) - en to fi translation catalogue (101 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Private
fi: Yksityinen

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Version
fi: Versio

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Links
fi: Linkit

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weight
fi: Paino

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: Required
fi: Pakollinen

en: Settings
fi: Asetukset

en: edit
fi: muokkaa

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Field
fi: Kenttä

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Add
fi: Lisää

en: Format
fi: Muoto

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Continue
fi: Jatka

en: Files
fi: Tiedostot

en: Options
fi: Valinnat

en: Url
fi: Osoite

en: Published
fi: Julkaistu

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Global settings
fi: Sivuston laajuiset asetukset

en: Overridden
fi: Ohitettu

en: Normal
fi: Normaali

en: Id
fi: Tunniste

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Profile
fi: Profiili

en: filters
fi: suodattimet

en: Property
fi: Ominaisuus

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Condition
fi: Riippuvuus

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Replace
fi: Korvaa

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Negate
fi: Käänteistä

en: Email Subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: profile
fi: profiili

en: options
fi: asetukset

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: !name field is required.
fi: !name-kenttä on pakollinen.

en: Storage
fi: Tallennus

en: Translatable
fi: Käännettävissä

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Unpublish
fi: Palauta luonnokseksi

en: Global
fi: Yleinen

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Extension
fi: Tiedostopääte

en: Empty cache
fi: Tyhjennä välimuisti

en: Backtrace
fi: Jäljitä taaksepäin

en: Local
fi: Paikallinen

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Update mode
fi: Päivitystapa

en: Configuration file
fi: Asetustiedosto

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Sequence
fi: Sekvenssi

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Delete relation
fi: Hylkää suhde

en: Directory path
fi: Hakemistopolku

en: Bundle
fi: Paketti

en: Expand all
fi: Laajenna kaikki

en: Collapse all
fi: Pienennä kaikki

en: Config
fi: Asetukset

en: Relation
fi: Relaatio

en: Media settings
fi: Media-asetukset

en: Inserted
fi: Lisätty

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: profiles
fi: profiilit

en: Object type
fi: Tyyppi

en: The profile has been deleted.
fi: Profiili on poistettu.

en: Entity id
fi: Entiteetin ID

en: Endpoints
fi: Päätepisteet

en: Relation types
fi: Relaatiotyypit

en: Relation type
fi: Relaatiotyyppi

en: Source id
fi: Lähteen id

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: not specified
fi: ei määritelty

en: Drupal language
fi: Drupal kieli

en: Configuration import
fi: Asetusten tuonti
