MaPS Suite (7.x-2.30) - en to oc translation catalogue (70 entries)

en: Title
oc: Títol

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Attribute
oc: Atribut

en: Private
oc: Privat

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Links
oc: Ligams

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Weight
oc: Pes

en: Multiple
oc: Multipla

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Field
oc: Camp

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Continue
oc: Contunhar

en: Files
oc: Fichièrs

en: Options
oc: Opcions

en: Url
oc: URL

en: Ignored
oc: Ignorat

en: Published
oc: Publicat

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Overridden
oc: Espotit

en: Profile
oc: Perfil

en: filters
oc: filtres

en: Property
oc: Proprietat

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Revert
oc: Restablir

en: Negate
oc: Invèrse

en: profile
oc: perfils

en: options
oc: opcions

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: !name field is required.
oc: Lo camp !name es requis.

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: Translatable
oc: Tradusible

en: Variables
oc: Variablas

en: Unpublish
oc: Despublicar

en: Profiles
oc: Perfils

en: Empty cache
oc: Voidar lo cache

en: Local
oc: Locale

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Update mode
oc: Mòde de mesa a jorn

en: Configuration file
oc: Fichièr de configuracion

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet

en: Inserted
oc: Inserit

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Source id
oc: Identificant (ID) de la font
