MaPS Suite (7.x-2.30) - en to ro translation catalogue (78 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: delete
ro: șterge

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Attribute
ro: Atribut

en: Private
ro: Privat

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Version
ro: Versiune

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Multiple
ro: Multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Add
ro: Adaugă

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Updated
ro: Actualizat

en: Continue
ro: Continuare

en: Files
ro: Fișiere

en: Options
ro: Opţiuni

en: Url
ro: URL

en: Published
ro: Publicat

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Global settings
ro: Setări generale

en: Overridden
ro: Suprascrisă

en: Attributes
ro: Atribute

en: Profile
ro: Profil

en: filters
ro: filtre

en: Property
ro: Proprietate

en: Default language
ro: Limbă implicită

en: Condition
ro: Condiție

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Revert
ro: Revenire

en: Negate
ro: Neagă

en: profile
ro: profil

en: Link type
ro: Tip de legătură

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Storage
ro: Depozitare

en: Translatable
ro: Traductibil

en: Variables
ro: Variabile

en: Unpublish
ro: Anulați publicarea

en: Profiles
ro: Profile

en: Mapping
ro: Mapare

en: Extension
ro: Extensie

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Configuration file
ro: Fişier configuraţie

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Sequence
ro: Secvență

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Delete relation
ro: Ștergeți legătura

en: Bundle
ro: Pachet

en: Config
ro: Configurație

en: Relation
ro: Relație

en: Media settings
ro: Setări media

en: Inserted
ro: Inserat

en: Text format
ro: Formatare text

en: endpoints
ro: puncte de acces

en: Relation types
ro: Tipuri de relații

en: Relation type
ro: Tip de relație

en: Media type
ro: Tip media

en: Edit relation
ro: Editați legătura
