MaPS Suite (7.x-2.30) - en to sv translation catalogue (94 entries)

en: Title
sv: Titel

en: delete
sv: radera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Attribute
sv: Egenskap

en: Private
sv: Privat

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Overview
sv: Översikt

en: Edit
sv: Redigera

en: Links
sv: Länkar

en: None
sv: Ingen

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Weight
sv: Vikt

en: Multiple
sv: Flerval

en: Required
sv: Obligatoriskt

en: Settings
sv: Inställningar

en: edit
sv: redigera

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Field
sv: Fält

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Add
sv: Lägg till

en: Filename
sv: Filnamn

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Files
sv: Filer

en: Options
sv: Alternativ

en: Url
sv: URL

en: Published
sv: Publicerad

en: Vocabulary
sv: Vokabulär

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Global settings
sv: Globala inställningar

en: Overridden
sv: Åsidosatt

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Profile
sv: Profil

en: filters
sv: filter

en: Property
sv: Attribut

en: Default language
sv: Förvalt språk

en: Condition
sv: Villkor

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Replace
sv: Ersätt

en: Revert
sv: Återställ

en: Negate
sv: Negera

en: Object
sv: Objekt

en: profile
sv: profil

en: options
sv: alternativ

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: !name field is required.
sv: Fältet !name är obligatoriskt.

en: Storage
sv: Lagring

en: Translatable
sv: Översättningsbar

en: Variables
sv: Variabler

en: Condition type
sv: Tillståndstyp

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Global
sv: Globalt

en: Profiles
sv: Profiler

en: Mapping
sv: Mappning

en: Extension
sv: Filändelse

en: Empty cache
sv: Töm cachen

en: Backtrace
sv: Bakåtspårning

en: Local
sv: Lokal

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Update mode
sv: Uppdateringsläge

en: Configuration file
sv: Inställningsfil

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Sequence
sv: Sekvens

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Delete relation
sv: Radera relation

en: Parent id
sv: Ovanliggande ID

en: Directory path
sv: Sökväg till katalog

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Collapse all
sv: Fäll in alla

en: Config
sv: Konfiguration

en: Media settings
sv: Inställningar för media

en: Inserted
sv: Infogat

en: Text format
sv: Textformat

en: profiles
sv: profiler

en: Object type
sv: Typ av post

en: The profile has been deleted.
sv: Profilen har raderats.

en: Entity id
sv: ID-nummer för objekt

en: Relation types
sv: Relationstyper

en: Relation type
sv: Relationstyp

en: Source id
sv: Käll-ID

en: Media type
sv: Mediatyp

en: Drupal language
sv: Språk för Drupal

en: Configuration import
sv: Import av konfiguration
