MaPS Suite (7.x-2.30) - en to uk translation catalogue (113 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Attribute
uk: Атрибут

en: Private
uk: Приватне

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Version
uk: Версія

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Links
uk: Посилання

en: None
uk: Немає

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Field
uk: Поле

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Format
uk: Формат

en: Filename
uk: Назва файла

en: Updated
uk: Оновлено

en: Continue
uk: Продовжити

en: Files
uk: Файли

en: Options
uk: Опції

en: Email Message
uk: Надіслати листа

en: Ignored
uk: Ігнорується

en: Published
uk: Опубліковано

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Field name
uk: Назва поля

en: Global settings
uk: Глобальні налаштування

en: Overridden
uk: Перевизначено

en: Normal
uk: Звичайне

en: Id
uk: Ідентифікатор

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Profile
uk: Профіль

en: filters
uk: фільтри

en: Property
uk: Властивість

en: Default language
uk: Базова мова

en: Condition
uk: Умова

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Replace
uk: Замінити

en: Revert
uk: Відновити

en: Negate
uk: Інверсія

en: Object
uk: Об'єкт

en: Email Subject
uk: Тема листа

en: profile
uk: профіль

en: Criteria
uk: Критерії

en: Link type
uk: Тип посилання

en: options
uk: варіанти вибору

en: File management
uk: Керування файлами

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: !name field is required.
uk: Поле !name є обов’язковим.

en: Storage
uk: Сховище

en: Translatable
uk: Доступний для перекладу

en: Variables
uk: Змінні

en: Condition type
uk: Тип стану

en: Unpublish
uk: Не публікувати

en: Global
uk: Глобальне

en: Profiles
uk: Профілі

en: Add relation
uk: Додати зв’язок

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Extension
uk: Розширення

en: Empty cache
uk: Очистити кеш

en: Backtrace
uk: Зворотнє трасування

en: Preset
uk: Попередня установка

en: Local
uk: Локаль

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Update mode
uk: Режим оновлення

en: Configuration file
uk: Файл налаштувань

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Sequence
uk: Послідовність

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Parent id
uk: Батьківський ID

en: Publication
uk: Публікація

en: Directory path
uk: Шлях до каталогу

en: Bundle
uk: Пакет

en: Expand all
uk: Розгорнути всі

en: Collapse all
uk: Згорнути всі

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Relation
uk: Відношення

en: Media settings
uk: Налаштування медіа

en: Inserted
uk: Вставлене

en: Text format
uk: Текстовий формат

en: Pid
uk: PID

en: Statuses
uk: Стани

en: profiles
uk: профілі

en: Object type
uk: Тип об'єкту

en: Languages mapping
uk: Відповідності мов

en: The profile has been deleted.
uk: Профіль було успішно видалено.

en: Converter
uk: Конвертер

en: Entity id
uk: Id сутності

en: Relation types
uk: Типи відносин

en: Relation type
uk: Тип відносин

en: Source id
uk: Id джерела

en: Media type
uk: Тип носія

en: Drupal language
uk: Мова Drupal

en: Configuration import
uk: Імпорт конфігурації

en: Differential
uk: Диференційний
