MaPS Suite (7.x-2.31) - en to th translation catalogue (52 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: delete
th: ลบ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Attribute
th: คุณลักษณะ

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enable
th: เปิดใช้

en: Disable
th: ปิดใช้งาน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Version
th: รุ่น

en: Overview
th: ภาพรวม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Links
th: ลิงก์

en: None
th: ไม่มี

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Required
th: จำเป็น

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: Format
th: รูปแบบ

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Options
th: ตัวเลือก

en: Vocabulary
th: คำศัพท์

en: Field name
th: ชื่อช่องรับข้อมูล

en: Global settings
th: ตั้งค่าทั่วไป

en: Profile
th: ประวัติผู้ใช้

en: Condition
th: เงื่อนไข

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Revert
th: แก้ไขรุ่นกลับคืน

en: profile
th: โปรไฟล์

en: !name field is required.
th: ช่อง !name จำเป็นต้องกรอก

en: Variables
th: ตัวแปร

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Profiles
th: ประวัติผู้ใช้

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Configuration file
th: แฟ้มตั้งค่า

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Sequence
th: ลำดับ

en: Bundle
th: กลุ่ม

en: Inserted
th: แทรกแล้ว

en: Text format
th: รูปแบบข้อความ
