MaPS Suite (7.x-2.34) - en to it translation catalogue (83 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Attribute
it: Attributo

en: Private
it: Privato

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Version
it: Versione

en: Overview
it: Panoramica

en: Edit
it: Modifica

en: Links
it: Collegamenti

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Weight
it: Peso

en: Multiple
it: Multipla

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Format
it: Formato

en: Filename
it: Nome file

en: Updated
it: Aggiornato

en: Continue
it: Continua

en: Files
it: File

en: Options
it: Opzioni

en: Ignored
it: Ignorato

en: Published
it: Pubblicato

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Field name
it: Nome del campo

en: Global settings
it: Impostazioni globali

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: Attributes
it: Attributi

en: Profile
it: Profilo

en: filters
it: filtri

en: Property
it: Proprietà

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Condition
it: Condizione

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Replace
it: Sostituzione

en: Revert
it: Ripristina

en: Negate
it: Negata

en: profile
it: profilo

en: options
it: opzioni

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Storage
it: Archiviazione

en: Translatable
it: Traducibile

en: Variables
it: Variabili

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Global
it: Globale

en: Profiles
it: Profili

en: Mapping
it: Mappatura

en: Extension
it: Estensione

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Update mode
it: Modalità aggiornamento

en: Configuration file
it: File di configurazione

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Sequence
it: Sequenza

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Directory path
it: Percorso cartella

en: Expand all
it: Espandi tutto

en: Collapse all
it: Raggruppa tutto

en: Config
it: Configurazione

en: Media settings
it: Impostazioni Media

en: Inserted
it: Inserito

en: Text format
it: Formato del testo

en: The profile has been deleted.
it: Il profilo è stato eliminato.

en: Delete condition
it: Elimina condizione
